Miło nam, że skorzystałeś z zasobów słownika. Dążymy do udostępnienia słownika w formie w pełni przeszukiwalnej, jednak dalsza digitalizacja, opracowanie i aktualizacja wymaga kolejnych nakładów finansowych i ogromnej pracy.

Co zostało do zrobienia i na co przeznaczymy środki?
Krok pierwszy do dalszych prac to odczytanie tekstów metodą OCR. Koszt odczytu OCR wraz z podstawową korektą i utrzymaniem greckich i polskich znaków diakrytycznych dla publikacji o tej objętości zamknie się sumą 10 tys zł.

Kolejny etap należy do filologów. Słownik należy zaktualizować, uzupełnić, rozbudować. Ponieważ naszym celem jest stworzenie słownika dostępnego powszechnie i otwartego, liczymy na aktywny udział Instytutów Filologii Klasycznej, które wezmą pod swoje skrzydła tę część zadania, tworząc słownik na zasadach Open Source.

Ostatnim krokiem będzie stworzenie profesjonalnej aplikacji, aby powstałą treść można było udostępnić w nowoczesny, wygodny dla użytkowników sposób na urządzeniach mobilnych i stacjonarnych. A potem… rozbudowywać o bazę źródeł, tekstów, tabele gramatyczne etc. … Koszt zaprogramowania i wdrożenia aplikacji to co najmniej kilkanaście tysięcy złotych,

Korzyści podatkowe dla darczyńców.
Osoby, które chcą wesprzeć fundację w jej działaniach mogą skorzystać z odliczenia podatkowego:
• jeśli jesteś osobą fizyczną (UoPDOF: Art. 26 Ust. 1 Pkt 9),
• jeśli jesteś osobą prawną (UoPDOP: Art. 18. Ust. 1 Pkt 1).

Wszystkie darowizny podlegają odpisom podatkowym:
• dla osób fizycznych limit do 6% od dochodu,
• dla osób prawnych limit do 10% od dochodu.

Wesprzyj projekt:

Dane do przelewu:
Global Scientific Foundation
Nest Bank: 21 1870 1045 2078 1066 3786 0001
tytuł przelewu: GREPL (wtedy będziemy wiedzieli, że wsparcie jest przeznaczone na słownik)

Wsparcie z konta PayPal lub kartą płatniczą:Wszystkie instytucje, firmy oraz osoby prywatne, które udzielą nam wsparcia finansowego zostaną umieszczone na liście Mecenasów słownika.